دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اگر بخواهیم  در ابتدا تعریفی از دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم باید بگوییم که استفاده از تمام ابزارهای دنیای دیجیتال برای جذب مشتریان بالقوه در چنل‌های مختلف مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل را دیجیتال مارکتینگ میگویند. شاید با این همه ضریب نفوذ اینترنت در بین مردم تا به امروز شاید هنوز باور نکنید که هنوز تعداد افرادی که روزانه از اینترنت استفاده میکنند همچنان در حال افزایش استو همین موضوع اهمیت حضور در اینترنت را بیش از پیش میکند و نیاز به دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در دنیای وب بیشتر حس میشود و تمام کسب و کارها باید در دنیای امروزی این پدیده را جدی تر بگیرند.

نقش دیجیتال مارکتینگ در آینده کسب و کارها

با وجود اینکه دیگر مارکتینگ یا بازاریابی آفلاین یا فیزیکی تاثیر کمتری نسبت به دیجیتال مارکتینگ دارد هر کسب و کاری نیاز دارد تا از دیجیتال مارکتینگ ببه عنوان ابزاری برای برندینگ و فروش بیشتر استفاده کنند و دلیل این تغییر استراتژی این است که امروزه جامعه و مردم از برندها انتظار دارند تا در دنیای وب حضور داشته باشند و خدمات بهتری به آن ها ارائه دهند. البته نکته بسیار جذاب در این باره این است که هزینه‌ای که شما برای دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود میکنید خیلی کمتر از هزینه ای است که برای تبلیغات و مارکتینگ آفلاین میکنید و از طرف دیگر هم نرخ بازگشت سرمایه در دیجیتال مارکتینگ بسیار بیشتر است.و نکات بسیار زیادی که نشان گر این است که دیجیتال مارکتینگ نقش اصلی و مهمی را در آینده کسب و کارها بازی خواهد کرد.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ خلا موجود در منابع رایگان زبان فارسی را حس کردیم و در تلاش هستیم تا با توجه به تجربه و تخصص تیم فنی و بروزترین و معتبرترین منابع دیجیتال مارکتینگ بهترین و جامع ترین دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ را برای شما تهیه و تالیف کنیم تا شما بتوانید به علم روز دنیای دیجیتال مارکتینگ دسترسی به صورت کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.
یکی از مباحث بسیار مهم در دنیای دیجیتال مارکتینگ زیر شاخهٌ های این علم بزرگ و شگفت انگیز است که این شاخه ها عبارتند از :

دوره بهینه سازی موتور های جستجو SEO
دوره تولید محتوا رایگان راهِ دی اِم
دوره مقدماتی لینک سازی خارجی
آموزش مبتدی اینستاگرام
آموزش میانی اینستاگرام
آموزش پیشرفته اینستاگرام
دوره مقدماتی تبلیغات در گوگل
دوره روابط عمومی آنلاین Online PR
دوره اتوماسیون بازاریابی Marketing Automation
دوره بازاریابی بومی Native Advertising
دوره مشارکت در فروش Affiliate Marketing
دوره بازاریابی شبکه های اجتماعی Social Media Marketing
دوره بازاریابی ایمیلی Email Marketing
دوره بازاریابی ربایشی Inbound Marketing
فهرست