به دوره های مقدماتی رایگان سئو خوش آمدید

سئو (S.E.O) مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است و تعاریف مختلفی برای سئو در دنیای وب وجود ولی در اصل سئو به این معناست که شما یک سایت را برای حضور در رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو و به خصوص موتور گوگل آماده کنید.

موتور جستجوی گوگل بزرگترین و قوی ترین موتور جستجوی جهان است و از سال ۱۹۹۶ شروع به فعالیت کرده است و امروزه با توجه به اماری که Netmarketshare منتشر کرده گوگل ۸۱.۵ درصد ترافیک جستجوی جهان را در اختیار دارد و همین نشان میدهد که با اختلاف بهترین و محبوب ترین موتور جستجوی جهان است و بیشتر سایت ها سعی میکنند تا سایت خود را برای این موتور جستجو سئو کنند.هدف موتورهای جستجو از سئو یا همان بهینه سازی جلب اعتماد و رضایت کاربران است که همین رضایت کاربران اولین قدم در دنیای سئو است و شما باید آن را به شدت جدی بگیرید و در پروسه بهینه سازی خود همیشه این شاخصه را مد نظر داشته باشید.

حال شاید بپرسید که موتورهای جستجو از کجا متوجه میشوند که چگونه رضایت کاربران جلب شده یا نه ؟

گوگل سالیان سال است که سعی دارد با پیاده سازی الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی مانند یادگیری عمیق (Deep Learning) متوجه شده است که کاربران چگونه رفتاری دارند و شما باید بتوانید رضایت کاربران را جلب کنید.

نیاز کسب و کارها به

نیاز کسب و کار ها به سئو

با توجه به آمارهای جهانی درباره ضریب نفوذ اینترنت در بین مردم میتوانیم به سادگی متوجه شویم که مردم هر روز بیشتر با اینترنت اخت میشوند و سعی میکنند تا بیشتر از اینترنت برای فعالیت‌های روزمره مانند جستجو، رفع نیاز و خرید استفاده میکنند و همین موضوع فرصتی بزرگ را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا با حضور در این بستر بتوانند خود را بیشتر به کاربران نزدیک کنند و از طرفی دامنه مخاطبان خود را گسترش دهند. خیلی از صاحبان کسب و کارها امروزه متوجه این موضوع شده‌اند که با پیشرفت روز افزون دنیای تکنولوژی، برای اینکه بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند به شدت نیاز دارند تا برای گسترش خدمات خود بدون محدودیت در بستر وب حضور پیدا کنند و حال قدم گذاشت در دنیای وب اولین قدم برای دیده شدن است و کار به همین جا ختم نمی شود.

مهم ترین بخش دیده شدن در دنیای پی بردن به اهمیت سئو در این دنیای بزرگ است. اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار سعی کنید با رعایت اصول و استانداردهای سئو یک بستر جذاب همراه با تجربه کاربری مناسب در اختیار مخاطبان و کاربران قرار دهید بی شک میتوانید رشد قابل توجهی داشته باشید. البته برای اینکه رضایت کاربران که مسئله بسیار مهمی است را به دست اورید نیاز دارید تا شاخصه‌های بسیاری را رعایت کنید. سئو یک زیر شاخه بسیار کلیدی از دنیای شگفت انگیز دیجیتال مارکتینگ است، ولی دیجیتال مارکتینگ دنیای بسیار بزرگ و پیچیده‌ای دارد که شما برای یادگیری آن نیاز دارید تا آموزش‌های مقدماتی دیجیتال مارکتینگ را بگذرانید که ما در آکادمی راه دی ام در تلاش هستیم تا اموزش‌های رایگان دیجیتال مارکتینگ را در اختیار شما علاقه‌مندان و صاحبان کسب و کارها قرار دهیم.

سئو به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای سایز کوچک و متوسط کمک میکند تا بتوانند سایتی کاربرپسند، گوگل پسند و همراه با ترافیک بالا داشته باشند و همین موضوع موجب ایجاد Lead (جذب مشتریان بالقوه در سایت این کسب و کارها میشود) و در نهایت با پیاده سازی اصول دیجیتال مارکتینگ، نرخ تبدیل را افزایش دهند که در اصل به این معناست که فروش افزایش میابد که یکی از اصلی ترین اهداف هر کسب و کاری است. البته پیاده سازی سئو در سایت مزایای زیادی دارد که در این بخش به کلیدی‌ترین آن‌ها که ممکن است شما که صاحب کسب و کار هستید را ترغیب کند تا سر از این دنیای جذاب و شگفت انگیز در بیارید بیان خواهیم کرد.

آموزش سئو مقدماتی سایت SearchenginejournaL
آموزش سئو مقدماتی سایت Searchengineland
آموزش سئو مقدماتی سایت Hubspot
فهرست