وردپرس ۵.۵ نیازی به سایت مپ ندارد!!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
1K بازدید
وردپرس 5.5 نیازی به سایت مپ ندارد!!

وردپرس نسخه ۵.۵ به صورت خودکار سایت مپ میسازد.

وردپرس در نسخه ۵.۵ دیگر به صورت خودکار در هسته سایت مپ را میسازد و دیگر نیازی نیست مثل گذشته برای سایت سایت مپ بسازید. گوگل تقریبا ۱ سال بود که اعلام کرده بود با همکاری تیم وردپرس در حال پیاده سازی شرایطی است که هسته وردپرس به صورت اتوماتیک فایل Sitemap XML را بسازد. که بعد از این مدت بالاخره نسخه ۵.۵ وردپرس در دسترس کاربران قرار گرفت که این قابلیت را دارد.

پاسکال بریچلر که یکی از توسعه دهندگان وب که هم در گوگل مشغول فعالیت است و هم در وردپرس در سایت WordPress.Org اعلام کرده که دیگر در نسخه جدید وردپرس نیازی ندارید که سایت مپ بسازید.

نسخه جدید وردپرس سایت مپ را در /wp-sitemap.xml قرار میدهد که لیست تمام سایت مپ های سایت شما میتواند در آن قرار بگیرد. پاسکال در ادامه خاطر نشان کرد که فایل سایت مپ شما میتواند ۵۰.۰۰۰ سایت مپ مختلف را در خود جای دهد و از طرفی هم سایت مپ میتواند ۲۰۰۰ یو آر ال ها (URL) را در بر گیرد. که این صفحات میتوانند صفحات بایگانی (Archive)، صفحات نویسندگان (Author) و حتی صفحه اصلی شما باشند (این سایت مپ تمام صفحات را در خود قرار میدهد.)

برای اینکه این سایت مپ را برای وبسایت خود فعال کنید نیاز دارید تا آن را در قسمت Front رندر کنید که برای اینکار نیاز با اکستنشن SimpleXML PHP نیاز دارید. که در صفحه توضیحات این بروزرسانی وردپرس میتوانید نحوه استفاده از آن را مطالعه کنید.

بری شوارتز که یکی از سئو کاران مطرح است بعد از انتشار این خبر اعلام کرد که اگر سایت شما سایت مپ دارد نیازی نیست آن را حذف کنید و از این روش استفاده کنید و از طرفی باور دارد که ابزارهای مثل یوآست میتوانند این وطیفه را برای سایت انجام دهند و اعتقاد دارد که بهترین روش برای افزودن سایت مپ این نیست.

در هر صورت همیشه تجربه نشان داده که باید صبر کرد و دید که این روش چه نقاط ضعفی دارد؟

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. در صورتی که از این روش برای افزودن سایت مپ استفاده کردید لطفا حتما تجربیات خود را با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست