چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

زمان مطالعه: 7 دقیقه
2K بازدید
چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

فالوور اینستاگرام بخریم یا نه؟

آیا تا به حال به خرید فالوور اینستاگرام فکر کرده‌اید؟ بدون شک برای یکبار هم که شده به این موضوع فکر کرده‌اید! همه ما در این شرایط بوده‌ایم.

همه ما فکر می‌کنیم که محتوای بدون نقصی در اینستاگرام خودمان منتشر می‌کنیم؛ و در برابر بهبود مقاومت می‌کنیم. اما به این فکر کنید که این محتوا توسط هزاران کاربر دیده شود و حتی مورد قبول قرار بگیرد! هیجان انگیز است نه؟ برای رسیدن به این نقطه باید فراز و نشیب‌های زیادی را طی کنید.

اینکه بخواهید به یک اینستاگرامر تبدیل شوید؛ یا قصد دارید که هویت تجاری برند خودتان را معرفی کنید، فرقی نمی‌کند. همیشه در ابتدای راه خرید فالوور اینستاگرام کار وسوسه کننده‌ای به نظر می‌رسد؛ که عموما هم به سختی می‌توان در مقابل این کار مقاومت کرد.

خب، در حال حاضر در فضای اینترنت سرویس‌های مختلفی فعالیت می‌کنند؛ که میزانی از فالوورها را با قیمت مناسب و کمی به فروش می‌رسانند. پس در نتیجه همه می‌توانند برای خرید این فالوورها اقدام کنند. اما این کار را نمی‌کنند. پس ماجرا چیست؟ آیا خرید فالوور اینستاگرام کار قانونی و ایمنی است؟ آیا این کار کسب و کار شما را در خطر می‌اندازد؟ یا حتی ارزش سرمایه گذاری کردن را دارد؟

امروز در ادامه دوره آموزش جامع اینستاگرام، ما درباره تمامی سوالاتی که در این زمینه دارید صحبت می‌کنیم. همچنین سعی می‌کنیم برای خرید فالوور اینستاگرام شما را راهنمایی کنیم. در نهایت به مزایا و معایب خرید فالوور تقلبی اشاره می‌کنیم. اگر شما هم در مورد این پرسش‌ها و پاسخ آن‌ها کنجکاو هستید در ادامه همراه ما باشید.

آیا شما می‌توانید فالوور اینستاگرام بخرید؟

بله، قطعا شما می‌توانید با استفاده از سرویس‌های موجود در اینترنت، با قیمت مناسب و ارزان برای خرید فالوور اینستاگرام اقدام کنید. اما این را فراموش نکنید که شما فقط هزینه این عدد نمایش داده شده در بخش Followers را پرداخت می‌کنید. بسیاری از این اکانت‌ها (حساب های کاربری) یا ربات هستند و یا کاملا غیرفعال هستند. این یعنی چه؟ ساده است، یعنی اینکه این اکانت‌ها هیچ تعاملی با محتوای صفحه شما برقرار نمی‌کنند.

همین الان با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید لیست بلند بالایی از این سرویس‌های فروش فالوور را ببینید؛ که بعضا حتی قیمت‌هایی را می‌بینید که با عقل جور در نمی‌آیند! البته همان طور که گفتیم اکثر این فالوورهایی که می‌خرید یا ربات هستند یا اینکه حساب‌های غیرفعال‌اند!

زمانی که شما هزینه‌ای را برای خرید فالوور پرداخت می‌کنید؛ در واقع این پول را فقط برای عدد نمایش داده شده در پروفایل خود داده‌اید. فراموش نکنید که تعامل با محتوای صفحه به هیچ عنوان تضمین شده نیست و گاها اتفاق نمی‌افتد!

اما آیا شما تنها می‌توانید به طور مستقیم برای خرید فالوور اینستاگرام اقدام کنید؟ نه، اینطور نیست. بلکه می‌توانید به سرویس‌هایی که به طور استراتژیک اقدام به دنبال کردن اکانت‌های دیگر می‌کنند؛ هزینه‌ای را پرداخت کنید. به طور استراتژیک؟ این یعنی اینکه شما بر اساس موقعیت جغرافیایی، هشتگ‌های استفاده شده در صفحه، نوع صفحه و جنسیت؛ اقدام به دنبال کردن حساب‌های مرتبط و تقریبا مشابه می‌کنید. در این حالت ممکن است که همین حساب‌ها هم شما را دنبال کنند و به قولی فالوبک بدهند.

در این حالت امکان اینکه فالوورهای شما واقعی باشند خیلی بیشتر است! اما همچنان تعامل با محتوا موضوع دور از ذهن بوده و تضمین شده نیست. اما خب مسئله دیگر این است که شما نمی‌توانید فالوبک این حساب‌ها را تضمین کنید. در نتیجه این مدل هزینه و سرمایه گذاری ریسک زیادی دارد.

بسیاری از همین اکانت‌ها فالوبک نمی‌دهند. تازه اگر هم شما را دنبال کنند تنها به صورت کوتاه مدت است!

پس اگر که الویت شما داشتن حجم زیادی از فالوور است، این سرویس‌ها می‌توانند به شما کمک کنند. اما ریسک این کار را فراموش نکنید. اینکه این اکانت‌ها ممکن است به هیچ عنوان هیچ پستی را لایک نکنند و حتی کامنت هم نگذارند. در نتیجه اعتبار برند و کسب و کار شما نزد مخاطبین واقعی‌تان با این فالوورهای فیک و تقلبی خدشه‌دار می‌شود.

همین سوال را از خودتان بپرسید. آیا شما کسب و کارهایی که دنبال کننده تقلبی دارند را دنبال می‌کنید؟ ما حدس می‌زنیم که جواب شما منفی باشد. تنها چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که، این کسب و کار نمی‌تواند با انتشار محتوای غنی و مناسب دنبال کننده‌های واقعی و مخاطبین هدف خود را داشته باشد!

آیا باید فالوور اینستاگرام بخرید؟

خرید فالوور اینستاگرام

قطعا خرید فالوور ایده خوبی نیست، همان طور که گفتیم اکثر این اکانت‌ها یا ربات هستند یا اینکه کاملا غیرفعال‌اند. در نتیجه این حساب‌ها هیج تاثیری بر روی بیشتر دیده شدن محتوای صفحه شما نمی‌گذارند. این بدین معنی است که آن‌ها حتی گشت و گذاری در صفحه شما نخواهند داشت. این موضوع اندازه‌گیری دقیق و واقعی متریک‌های اینستاگرام را سخت می‌کند.

قطعا خرید این اکانت‌های تقلبی فقط هدر دادن سرمابه است، چرا؟ ساده است و بارها تا اینجا گفتیم که این اکانت‌ها واقعی نیستند!

همین اکانت‌های تقلبی و فیک هم دلایلی پشتشان است. یک اینکه همین حساب‌ها توسط افرادی که می‌خواهند در ازای فالو کردن فالوبک بگیرند، مدیریت می‌شوند. دو اینکه این اکانت‌ها توسط همین سرویس‌دهند‌ه‌هایی که از آن‌ها فالوور می‌خرید ساخته می‌شوند. اما خب همان طوری که کمی بالاتر هم گفتیم این اکانت‌ها هیچ تاثیری بر روی بهبود متریک‌های اینستاگرامتان نخواهند گذاشت.

تعامل با محتوای صفحه را فراموشش کنید!

خرید فالوور اینستاگرام قطعا هیچ ارزشی به پروفایل شما اضافه نمی‌کند. مخصوصا در بلند مدت. با اینکه ممکن است آن‌ها در ابتدا عکس‌ها را لایک کنند، و محتوا را ببینند؛ اما در بلند مدت خبری از این چیزها نیست.

پس آیا این عدد هیچ کمکی به ایجاد تعامل و برقراری ارتباط دو طرفه می‌کند؟ تعامل یا همان اینگیجمنت اینستاگرام کلید اصلی الگوریتم اینستاگرام است. اینکه پست‌ها و محتوای صفحه شما چطور به کاربران نشان داده می‌شوند. همان طور که می‌دانید بدون لایک و کامنت، پست‌های صفحه در فید اینستاگرام نمایش داده نمی‌شوند و حتی در صفحه اکسپلورر هم قرار نمی‌گیرند!

شاید تصور کنید که تعداد بالای فالوور دیگر اکانت‌ها را برای دنبال کردن حساب شما قانع می‌کند. اما این موضوع اصلا تضمین شده نیست. ماجرا زمانی بدتر می‌شود که کاربران متوجه این عدم تعامل در صفحه شما شوند. مطمئن باشید اگر ۱۰ هزار فالوور هم داشته باشید، اما فقط تعداد محدودی لایک بگیرید؛ قطعا کاربران متوجه می‌شوند که یکجای کار می‌لنگد.

بدون وجود انگیجمنت، عملا پست‌های شما از دید کاربران مخفی می‌شوند. علاوه بر این فالوورهای تقلبی، پست‌های شما را در جایی به اشتراک نمی‌گذارند یا حتی با دوستان و خانواده خود در مورد کسب و کار شما صحبت نمی‌کنند. چرا؟ دلیلش ساده است زیرا این اکانت‌ها اصلا وجود خارجی ندارد!

فالوورهای تقلبی اینستاگرام به متریک‌های پروفایل‌تان آسیب می‌رسانند

آیا با اینکه این حساب‌ها تقلبی هستند شما می‌توانید متریک‌های پروفایل خود را محاسبه کنید؟ قطعا کار سخت می‌شود چون همان طور که گفتیم این اشخاص حقیقی نیستند. پس شما چطور می‌توانید معیارهای مورد نظرتان را اندازه‌گیری کنید؛ در حالی که وجود این فالوورهای تقلبی بر روی اعداد و ارقام و نتیجه کار تاثیر می‌گذارند.

به یاد داشته باشید، اگر که شما نتوانید میزان اثربخشی و تعامل با یک پست و محتوا را اندازه‌گیری کنید؛ به هیچ عنوان نمی‌توانید مخاطبین خود را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید، این خبر خوبی نیست!

زمانی که شما برای خرید فالوور اینستاگرام اقدام می‌کنید، در واقع فقط برای یک عدد مشخص پول می‌دهید. عددی که معنای حقیقی هم ندارد. از طرفی می‌دانید که اینستاگرام تماما بر پایه تعامل دو طرفه می‌چرخد. پس این موضوع نه تنها راه حل خوبی برای دراز مدت نیست؛ بلکه کلا گزینه روی میزی نیست و آن را فراموش کنید.

بهترین کار این است که شما این هزینه و زمان را در جای بهتری استفاده کنید. به جای اینکه آن را برای خرید فالوور فیک هدر دهید؛ آن را برای بدست آوردن دنبال کننده‌های واقعی و همیشگی هزینه کنید. مطمئنا شما می‌توانید با استفاده از محتوای غنی و مدیریت شده، توجه کاربران را به سمت خودتان جلب کنید. خاطرتان جمع باشد، این مخاطبین واقعی بر اعتبار برند شما می‌افزایند. همچنین هویت تجاری برندتان را در حد توان خود گسترش می‌دهند، چه چیزی بهتر از این؟

اینستاگرام دست به کار شده است:

اخیرا اینستاگرام قوانین‌اش را اصلاح کرده است. در واقع این شبکه اجتماعی تمامی حساب‌های نامعتبر را از پلتفرم خود حذف می‌کند. در نتیجه تمامی لایک‌ها، فالوورها و کامنت‌هایی که از طریق یک افزونه واسط دریافت می‌شوند؛ شناسایی شده و حذف می‌شوند. این یعنی با خرید فالوور اینستاگرام شما از قوانین این شبکه اجتماعی سرپیچی کرده‌اید؛ و ممکن است با شما برخورد جدی صورت بگیرد. همین موضوع باعث شد که بعد از انتشار قوانین جدید، بسیاری از اینفلوئنسرها تن و بدنشان بلرزد!

این پلتفرم محبوب به دنبال این است تا کاربران بتوانند با هم ارتباط واقعی و همیشگی برقرار کنند. خرید فالوور اینستاگرام مغایر با این هدف است و اینستاگرام با هیچ کسی شوخی ندارد. پس بهترین کار این است که به طور طبیعی تعداد فالوورهای خودتان را افزایش دهید.

چه راهکارهایی را جایگزین خرید فالوور اینستاگرام کنید؟

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام بیشتر از اینکه به عدد و ارقام توجهی کنند؛ به انگیجمنت (تعامل) با محتوا اهمیت می‌دهند. از طرفی برای اینکه بتوانید انگیجمنت را افزایش دهید؛ راه‌های بسیار زیادی وجود دارند که بهتر از خرید فالوور جواب می‌دهند.

مهم‌ترین راهکار استفاده درست از متدهای بازاریابی اینستاگرام است. فرقی هم نمی‌کند که شما به دنبال استفاده شخصی از اینستاگرام باشید، یا اینکه می‌خواهید کسب و کار خودتان را گسترش دهید. با استفاده درست از این متدها، شما می‌توانید به راحتی ماهیانه به یک مقدار قابل توجهی از انگیجمنت با محتوا برسید. اما همان طور که گفتیم با متدهای درست و اصولی.

اولین کاری که باید بکنید این است که حساب خودتان را پابلیک (عمومی) کنید. این باعث می‌شود همه بتوانند محتوای صفحه را ببینند. این کمک می‌کند که به طور طبیعی زمانی که محتوای صفحه در بخش اکسپلورر اینستاگرام قرار می‌گیرد؛ کاربران وارد صفحه شما شوند. بدون اینکه نیاز باشد برای باز شدن صفحه صبر کنند.

قدم بعدی، انتشار محتوای متنوع در صفحه است. شما باید محتوای غنی تولید کنید. یادتان باشد که فقط به عکس‌ها بسنده نکنید. این روزها ویدیوها و گیف‌های اینستاگرام طرفداران بیشتری دارند. با استفاده از محتوای مناسب، شما می‌توانید به راحتی اعتماد و توجه مخاطبین را به سمت خودتان جلب کنید. برای انتشار محتوا و حتی استفاده از هشتگ‌ها تحقیق کنید و بی‌گدار به آب نزنید. هشتگ‌ها تاثیر زیادی بر روی یک پست می‌گذارند. اگر یادتان باشد در مطلب چطور یک کپشن خوب بنویسیم در این مورد صحبت کردیم.

محتوای رسمی یا غیر رسمی؟ این دیگر به مدل کسب و کارتان بستگی دارد. پس محتوایی که منتشر می‌شود از یک تجارت به تجارت دیگر کاملا متفاوت است. همچنین فراموش نکنید که حتما مطالب روز و ترند در حیطه کاری خودتان را پوشش دهید.

و اما در آخر اینکه، حتما از تمامی قابلیت‌های اینستاگرام اعم از استوری، IGTV، لایو و … استفاده کنید. راه‌های بسیاری برای ارتباط با کاربران وجود دارد، مهم این است که بتوانید از هر کدام این فیچرها (قابلیت ها) به درستی استفاده کنید و ارتباط همیشگی را پایه‌ریزی کنید.

سخن پایانی

خب، همان طور که دیدید، خرید فالوور اینستاگرام کار منطقی نیست و کلا باید آن را فراموش کنید.  بهترین کار این است شما با استفاده از متدهای بازاریابی اینستاگرام، به دنبال مخاطبین هدف واقعی باشید. مخاطبینی که در آینده نه چندان دور به مشتریان دائمی شما تبدیل می‌شوند. اینستاگرام شبکه اجتماعی باهوشی است و به راحتی می‌تواند فعالیت‌های فیک را تشخیص دهید. وقت خودتان را نگیرید و این هزینه و زمان را در جای بهتری خرج کنید.

در مقاله بعدی به بررسی روش های اشتراک گذاری محتوای دیگران در اینستاگرام خواهیم پرداخت.

اگر این مطلب برایتان مفید بود، لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

همچنین نظرات خود را در بخش کامنت برایمان بنویسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • شادی طاهرزاده
  تیر ۱۸, ۱۳۹۹ ۳:۵۵ ب٫ظ

  من شنیدم که میگن تا ۱۰k فالور اول رو بخرید تا امکانات اینستاگرام براتون فعال بشه. بقیه رو نچرال بگیرید. درسته؟

  پاسخ
  • سلام خانم شادی
   ببینید طبیعتا این کار معقول و درست نیست و اگر به صورت طبیعی این کار رو انجام بدید خیلی بهتره
   چون همین موضوع میتونه تاثیر منفی تو پیجیتون بذاره
   با ارزوی موفقیت برای شما

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست