آیا واقعا بروزرسانی های گوگل بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
1K بازدید
آیا واقعا بروزرسانی های گوگل بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

کاهش رتبه سایتتان به دلیل بروزرسانی های گوگل نیست!

وقتی وب سایتتان با کاهش یا افزایش رتبه مواجه می شود، چه عکس العملی نشان می دهید؟ آیا بروزرسانی الگوریتم های گوگل را عامل این نوسانات می دانید؟ و یا به دنبال دلایل جابجایی رتبه در سایت و راهکارهای سئو خود می گردید؟

اگر جز دسته اول هستید، بهتر است تجدید نظر کنید. زیرا در اکثر مواقع دلیل این جابجایی رتبه ها، بروزرسانی الگوریتم های گوگل نیست. در هنگام مواجه شدن با چنین شرایطی، شما باید در ابتدا عملکردهای خودتان را بررسی کرده و تغییراتی که اخیرا در سایت خود انجام داده اید را تجزیه و تحلیل کنید. درست است که گاهی هم بروزرسانی های گوگل در رتبه بندی نوساناتی ایجاد می کند، اما در بیشتر موارد، دلیل اصلی، اعمال تغییرات موثر در رتبه بندی توسط خودتان در سایت است.

در برخی شرایط خاص می توانید عامل تغییرات در رتبه بندی را، بروزرسانی های گوگل بدانید. آن هم هنگامی است که در تاریخ یکی از بروزرسانی ها، بدون اینکه تغییرات اساسی در سایت خود اعمال کرده باشید، با کاهش و یا افزایش ناگهانی رتبه مواجه شوید.

تمرکز بر عوامل موثر بر رتبه بندی

یکی از اشتباهات بزرگی که ممکن است مرتکب شوید، این است که در بروزرسانی های گوگل به دنبال فاکتورهای موثر بر رتبه بندی باشید. البته تا حدودی حق دارید. زیرا در گذشته به راحتی می توانستیم تاثیر مستقیم الگوریتم ها بر رتبه بندی را بررسی کرده و راجع به آن ها نظر دهیم. به عنوان مثال، مشخص بود که الگوریتم پنگوئن مربوط به لینک سازی و الگوریتم پاندا مربوط به محتواست.

اما در حال حاضر این کار شدنی نیست.

این بزرگترین اشتباه است که تمرکز خود را بیش از اندازه بر روی کشف رابطه الگوریتم ها و رتبه بندی بگذارید. زیرا گوگل برای رتبه بندی سایت ها از یادگیری ماشین استفاده می کند؛ و اگر درک درستی از یادگیری ماشین داشته باشید به این موضوع پی خواهید برد. یعنی گوگل برای هر سایت به شکل جداگانه، فاکتورهایی را در رتبه بندی لحاظ می کند. پس به دنبال یک قانون کلی نباشید.

نتیجه گیری

بر روی سایت خود متمرکز شوید.

به جای اینکه زمان خود را بر روی بروزرسانی های گوگل و ارتباط آن با رتبه بندی بگذارید، بر روی سایت خود متمرکز شوید. محتواهای با کیفیت تولید کنید، نیاز مخاطب را برطرف کنید، ناوبری سایت خود را بهینه کنید، راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت و همچنین تجربه کاربر سایت را بهبود ببخشید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر علاقه مندان دنیای سئو به اشتراک بگذارید.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست