مشکل ایندکس (Index) نشدن صفحات در گوگل

زمان مطالعه: 3 دقیقه
2K بازدید
مشکل ایندکس (Index) نشدن صفحات در گوگل

بررسی مشکل جدید ایجاد شده در Indexing صفحات وبسایت ها

بررسی مشکل جدید ایجاد شده در Indexing صفحات وبسایت ها

اگر به تازگی وضعیت برخی از صفحات منتشر شده در وبسایتتان را بررسی کنید، ممکن است متوجه شوید که برخی از صفحات شما توسط موتور جستجوی گوگل ایندکس نشده اند و این صفحات در نتایج جستجو نمایش داده نمی شوند.
گوگل به تازگی اعلام کرد که اتفاقی در ساختار Indexing برخی از صفحات و Url های وبسایت ها افتاده است که این دو مشکل بیشتر مربوط به Mobile Indexing وصفحاتی با ساختار Canonicalization است. در این مقاله ی منتشر شده در آکادمی راه دی ام قصد داریم دلایل ایندکس نشدن صفحات وبسایت ها را در موتور جستجوی گوگل بررسی کنیم.
این روزها بسیاری از سئوکارها و وبمستران با چالش ایندکس نشدن صفحات خود روبه رو شده اند، شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستند که با بررسی وضعیت صفحات وبسایت خود، متوجه شده اید همچنان برخی از Url های سایت شما ایندکس نشده اند.
گوگل در یکی از توییت های منتشرشده از خود اعلام کرد که گزارش هایی مبتنی بر ایندکس نشدن بسیاری از Url ها از طریق سئوکار ها و وبمستران به ما علام شده است و بیش از یک هفته است که این شکل همچنان ادامه دارد و با اعتراض بسیاری از متخصصین سئو و وبمستران مواجه شده است.
اگر به تازگی برای برخی از Url های وبسایت شما این مشکل پیش آمده است، نگران نباشد و دلیل ایندکس نشدن صفحات جدید وبسایت ها به دلیل مشکل در دو بخش ( Mobile Indexing و Canonicalization) که گوگل اعلام کرده است هر چه سریع تر در حال برطرف سازی این مشکل است.
شما میتوانید با مراجعه به ابزار گوگل سرچ کنسول وضعیت Indexing صفحات وبسایت خود را بررسی کنید و در صورت ایندکس نشدن بسیاری از صفحات، درخواست ایندکس شدن صفحات را بصورت دستی انجام دهید.

مشکل ایندکس نشدن صفحات Canonicalization

مشکل ایندکس نشدن صفحات Caconicalization

گاهی ممکن است برای برخی از محصولات وبسایت خود مجبور باشید چند صفحه با محتویات یکسان داشته باشید.
داشتن صفحات تکراری با محتویات یکسان جزو عواملی است که میتواند به سئو وبسایت شما آسیب برساند.
سئوکارها و وبمستران با استفاده از تک کنونیکال در ساختار اینگونه صفحات، به موتور جستجوی گوگل اعلام میکنند که کدام از صفحات به عنوان صفحه اصلی شناخته شود و طبق این ویژگی دیگر محتویات صفحات وبسایت شما توسط گوگل تکراری در نظر گرفته نمیشود.
اگر شما در وبسایت خود صفحاتی را با محتویات یکسان ایجاد کرده اید و از متاتگ کنونیکال استفاده کرده اید، ممکن است اینگونه صفحات شما هم به دلیل مشکل جدیدی که در ایندکس شدن صفحات ایجاد شده است اتفاق افتاده باشد.
گوگل اعلام کرده است عامل اصلی این مشکل هنوز بطور کامل تشخیص داده نشده است و تیم گوگل در تلاش است تا بزودی این مشکل را برطرف سازد.

چکیده مقاله

براساس گزارش های اعلام شده بسیاری در بخش Indexing صفحات وبسایت ها مشکلی ایجاد شده است که این اتفاق باعث ایجاد نگرانی هایی برای سئوکارها و وبمستران شده است.
گوگل اعلام کرده است بروز این اتفاق به دلیل مشکل در دو بخش Mobile Indexing و Canonicalization است و گوگل در تلاش است تا به زودی این مشکل را برطرف کند.
شما میتوانید در بخش ابزار گوگل سرچ کنسول، وضعیت صفحات وبسایت خود را بررسی کنید و در صورتی که صفحات جدید وبسایت شما ایندکس نشده بودند، درخواست ایندکس را به صورت دستی ایجاد کنید.امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را برای بهبود سئو وبسایت شما در اختیارتان قرار دهیم و شما میتوانید با به اشتراک گذاری این مقاله درجهت افزایش سطح دانش افراد فعال در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ به ما کمک کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست