تاثیر استفاده از هاست اشتراکی بر سئو وب سایت ها از زبان جان مولر

زمان مطالعه: 4 دقیقه
1K بازدید
تاثیر استفاده از هاست اشتراکی بر سئو وب سایت ها از زبان جان مولر

استفاده از هاست اشتراکی چه تاثیری بر روی رتبه بندی و سئو وبسایت ها دارد؟

استفاده از هاست اشتراکی چه تاثیری بر روی رتبه بندی و سئو وبسایت ها دارد؟

اگر به تازگی قصد دارید وبسایتی را برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود ایجاد کنید، حتما به دنبال شرکت هاستینگی هستید که بتواند خدمات با کیفیتی را به شما ارائه دهد.
بیشتر صاحبان مشاغل و فروشگاه های آنلاین به دنبال کیفیت مناسب برای سرویس دهی به کاربران وبسایت خود هستند و معمولا ترجیح میدهند هاست مورد نیاز برای راه اندازی وبسایت خود را از شرکت های معتبر خریداری کنند. برخی از افراد ممکن است برای وبسایت خود از سرویس هاست اشتراکی استفاده کنند و برخی ممکن است برا ی راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود از هاست های اختصاصی را انتخاب کنند.
اما شاید برای شما این سوال تاکنون پیش آمده باشد که استفاده از خدمات هاست اختصاصی و سرویس هاست اشتراکی، هر کدام چه تاثیری میتوانند در سئو و بهینه سازی وبسایت شما داشته باشد؟
به تازگی بر اساس تحقیقاتی جان مولر اعلام کرد که استفاده از سرویس هاست اشتراکی میتواند تاثیر منفی بر عملکرد سئو وبسایت ها داشته باشد.
در این مقاله ی منتشر شده در آژانس دیجیتال مارکتینگ راه دی ام قصد داریم، تاثیر استفاده از سرویس هاست اشتراکی بر سئو وبسایت ها را با یکدیگر بررسی کنیم.

بررسی سرویس های هاست اشتراکی در رتبه بندی وبسایت ها

بررسی سرویس های هاست اشتراکی در رتبه بندی وبسایت ها

گروهی از متخصصین سئو تصمیم گرفتند در طی تحقیقاتی، از نظر تکنیکالی، تاثیر استفاده از سرویس هاست اشتراکی و عملکرد آن بر روی سئو وبسایت را بررسی کنند.
بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، وبسایت هایی که از سرویس هاست اشتراکی استفاده میکنند، ممکن است این نوع سرویس بتواند اثر مخربی بر روی رتبه سئو وبسایت آنها بگذارد.
گزارش های صورت گرفته نشان داد که وبسایت های بی کیفیت از سرویس های هاست ارزان استفاده میکنند و به دلیل آنکه در خدمات هاست اشتراکی، یک سرور به چند وبسایت مختلف اختصاص داده میشود، این عامل میتواند باعث شود تا عملکرد ضعیف برخی از وبسایت های یک سرور اشتراکی، بر روی دیگر وبسایت ها تاثیر بگذارد و در نتیجه رتبه سئو وبسایت ها تحت تاثیر کیفیت یکدیگر قرار بگیرند.
محققان میگویند گوگل میتواند عملکرد بی کیفیت وبسایت ها را به عنوان یک سیگنال بی کیفیت و ضعیف در نظر بگیرد.
هاست های ارزان و بی کیفیت معمولا برای راه اندازی وبسایت های بی کیفیت خریداری میشوند که ممکن است این وبسایت ها شامل لینک های اسپم، اطلاعات نادرست و بی کیفیت و … باشند.
اما این سوال پیش می اید که ایا الگوریتم های گوگل، استفاده ازسرویس هاست اشتراکی را معیاری برای بی کیفیت بودن یک وبسایت در نظر میگیرند؟
پاسخ به این سوال هنوز بطور دقیق ثابت نشده است و نمیتوان بطور قطعی به آن پاسخ مناسبی داد.
بر اساس این تحقیقات مشخص شد که هاست های بی کیفیت که معمولا وبسایت های با کیفیت پایین آنها را خریداری میکنند، این نوع سرویس هاست اشتراکی میتواند بر روی عملکرد جستجوی ارگانیک و رتبه بندی سئو وبسایت ها اثر بدی را بگذارد.

آیا هاست اشتراکی میتواند برای وبسایت ها اثرات بدی داشته باشد؟

آیا هاست اشتراکی میتواند برای وبسایت ها اثرات بدی داشته باشد؟

براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد استفاده از هاست اشتراکی ممکن است جزو عواملی باشد که بتواند بر روی سئو وبسایت ها تاثیر منفی و مخربی داشته باشد.
اما به طور قطعی نمیتوان پاسخ دقیقی را اعلام کرد، چرا که عوامل زیادی میتواند بر روی سئو وبسایت ها تاثیر داشته باشد.
اما محققان میگویند، اگر وبسایت خود را بر روی هاست اختصاصی ایجاد و راه اندازی کنید، میتواند برای سئو وبسایت شما مناسب تر و بهتر باشد.

جان مولر میگوید:

این تحقیقات صورت گرفته نمیتواند پاسخ دقیقی را برای استفاده و یا عدم استفاده از سرویس هاست های اشتراکی اعلام کند. اما اگر دقت داشته باشید سایت های بی کیفیت از خدمات ارزان قیمت معمولا استفاده میکنند و وبسایت هایی که از یک سرویس هاست اشتراکی استفاده میکنند آی پی های یکسانی دارند.
تحقیقات صورت گرفته بطور دقیق و قطعی نشان نمیدهد که نحوه ی رتبه بندی گوگل برای استفاده از سرویس هاست اشتراکی به چه صورت است.
نکته مهم و ضروری این است که تا حد امکان تلاش کنید و در وبسایت های خود لینک های اسپم و مخرب را ایجاد نکنید، چرا که لینک های اسپم و نامناسب میتواند آسیب جدی به رتبه سئو وبسایت شما وارد کند.
همچنین در صورت امکان بهتر است برای راه اندازی وبسایت خود از سرویس هاست های اختصاصی استفاده کنید.

چکیده مقاله

به تازگی و بر اساس تحقیقاتی مشخص شده است که ممکن است سرویس هاست های اشتراکی بتواند سئو وبسایت ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
بر اساس این گزارشات نظریه ایی که ایجاد شد نشان میدهد که گوگل ممکن است با بررسی وضعیت وبسایت های بی کیفیت که از خدمات یک سرور اشتراکی استفاده میکنند، عملکرد کلی آنها را به عنوان یک سیگنال منفی و ضعیف در نظر بگیرد و این عامل میتواند به سئو و بهینه سازی وبسایت ها آسیب برساند.
به دلیل مشخص نبودن معیار الگوریتم های گوگل، نمیتوان در یک پاسخ قطعی اعلام کرد که سرویس های هاست اشتراکی میتواند بصورت قطعی برای وبسایت ها نامناسب باشد.
اما در صورت امکان پیشنهاد میشود که از سرویس هاست های اختصاصی برای راه اندازی تجارت آنلاین خود استفاده کنید. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را برای بهبود سئو وبسایت شما در اختیارتان قرار دهیم و شما میتوانید با به اشتراک گذاری این مقاله درجهت افزایش سطح دانش افراد فعال در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ به ما کمک کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست