آیا استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه بر روی سئو وبسایت تاثیری دارد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
2K بازدید
کلمات کلیدی در اسم دامنه

استفاده از کلمه کلیدی در اسم دامنه

استفاده از کلمه کلیدی در اسم دامنه

انتخاب دامنه ی مناسب در زمان راه اندازی یک کسب و کار آنلاین، از مسائلی میباشد که اغلب برای صاحبان مشاغل سخت و دشوار بنظر میرسد و بیشتر افراد در زمان خریداری دامنه ی وبسایتشان فکر میکنند انتخاب چه نام هایی میتواند باعث افزایش اعتبار وبسایت آنها باشد. برخی از افراد فکر میکنند اگر در نام دامنه هایشان از کلمات کلیدی زمینه ی کاریشان استفاده کنند، این کلمات میوانند بر روی سئو وبسایتشان تاثیر بگذارد و رتبه ی  وبسایت را ارتقا دهد.

اگر شما هم قصد دارید وبسایت خود را راه اندازی کنید و میخواهید دامنه ی مناسبی را برای وبسایت خود انتخاب کنید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اگر اسم دامنه سایتتان با کلمه کلیدی مرتبط با خدمات شما باشد، رتبه وبساییتان ارتقا پیدا میکند؟
در یکی از برنامه های Ask Google Webmaster، جان مولر  در پاسخ به سوالی که درباره ی استفاده از کلمات کلیدی در عنوان دامنه پرسیده شد پاسخی را ارائه داد.
جان مولر در این باره میگوید:

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه، هیچ تاثیری در رتبه گرفتن سئو وبسایتتان ندارد و استفاده از کلمات کلیدی نمیتواند به رتبه گرفتن وبسایتها کمکی کند.

در ادامه جان مولر به سئوکار ها تاکید کرد که برای افزایش رتبه سئو وبسایت، نیازی نیست که در اسامی دامنه ها از کلمات کلیدی استفاده شود.

آیا دامنه Jobs. میتواند رتبه سئو وبسایت های کسب و کار را افزایش دهد؟

بسیاری از سئوکار ها فکر میکنند که اگر در عنوان دامنه های سطح بالا (Top Level Domain یا به اختصار دامنه های TLD مانند Jobs. و…) از کلمات کلیدی استفاده کنند، باعث میشود رتبه سئو وبسایت آنها افزایش پیدا کند.

جان مولر همچنین برای استفاده از کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا (TLD) بیان کرد:

استفاده از کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا هیچ تاثیری بر روی سئو وبسایت ندارد و بسیاری از وبسایت هایی که در آدرس دامنه ی آنها کلمات کلیدی استفاده نشده است، رتبه های سئو بسیار خوبی گرفته اند. پس انتخاب کلمات کلیدی در نام دامنه هیچ ارتباطی با سئو وبسایت ندارد.

استفاده از کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا (TLD)

استفاده از کلمات کلیدی در دامنه هیچ مزیتی برای وبسایت ندارد

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه ها نمیتواند به سئو وبسایت شما کمک کند و باعث افزایش اعتبار وبساییتان باشد.
همچنین جان مولر در پاسخ به این سوال بیان کرد:

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه علاوه بر اینکه مزیتی برای وبسایتتان ندارد، حتی گاهی برخی از  کلمات کلیدی میتواند برای سئو وبسایت شما مضر هم باشد و از طرفی کارکردن بر روی برخی از کلمات کلیدی ممکن است سخت و دشوار باشد و شما نتوانید براساس آن کلمه به راحتی به جایگاه مورد نظر خود برسید.
همچنین اگر زمینه های کاری و خدمات شما در آینده تغییر کند و شما از کلمات کلیدی در نام دامنه خود استفاده کرده باشید، دیگر دامنه قبلی شما نمیتواند برای کسب و کار شما مناسب باشد.
پس باید اسمی مناسب برای دامنه ی وبسایت خود انتخاب کنید که در طولانی مدت با کسب و کار شما هم خوانی داشته باشد.

بطور مثال اگر شما قصد فروش میزهایی با طراحی و دیزاین رنگ آبی را دارید و اگر نام دامنه ی خود را Bluetable.Com انتخاب کنید، اگر بخواهید در آینده میزهایی با رنگ های دیگر مانند قرمز و … بفروشید دیگر نام این دامنه نمیتواند برای کسب و کار شما مناسب باشد.

استفاده از کلمات کلیدی در دامنه هیچ مزیتی برای وبسایت ندارد

چکیده مقاله

انتخاب نام دامنه یکی چالش های بزرگی است که صاحبان کسب و کار آنلاین قبل از راه اندازی وبسایت خود معمولا با آن مواجه میشوند. برخی از افراد فکر میکنند که اگر در نام دامنه ی وبسایتشان از کلمات کلیدی استفاده شود، این کلمات میتواند بر روی سئو وبسایت آنها تاثیرات مثبتی بگذارد.
جان مولر درباره استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه بیان کرد که استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه هیچ مزینی بر روی سئو وبسایت ندارد و بهتر است نام دامنه به طوری انتخاب شود که در صورتی که در آینده خدمات خود را گسترش دادید باز هم بتوانید از آن دامنه برای کسب و کار خود استفاده کنید.
بهتر است به جای تمرکز و حساسیت زیاد بر روی اسم دامنه، وبسایتتان را برای استفاده طولانی مدت بهینه کنید.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را برای بهبود سئو وبسایت شما در اختیارتان قرار دهیم و شما میتوانید با به اشتراک گذاری این مقاله درجهت افزایش سطح دانش افراد فعال در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ به ما کمک کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست