جذاب‌تر کردن استوری‌ اینستاگرام با استیکر

زمان مطالعه: 4 دقیقه
3K بازدید
جذاب‌تر کردن استوری‌ اینستاگرام با استیکر

با استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام محتوای جذاب‌تری به اشتراک بگذارید

اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ یک قابلیت جدید و کاربردی را ارائه کرد. این قابلیت، استوری اینستاگرام بود. استوری‌های اینستاگرام محتوایی موقتی هستند، که برای تعامل بیشتر با مخاطبین انتخاب بسیار جذابی هستند. در استوری‌ها، نه تنها می‌توانید از فیلترها و فونت‌های متنوع استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید از استیکرهای (شکلک) اینستاگرام هم کمک بگیرید. با استفاده از استیکر اینستاگرام شما می‌توانید توجه بیشتری را به خودتان جلب کنید.

استیکرهای اینستاگرام به شما کمک می‌کنند که استوری‌های جذاب‌تری را به اشتراک بگذارید و توجه مخاطبین را جلب کنید. چطور؟ در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم. همراه ما باشید.

روزانه بیش از ۲۵۰ میلیون استوری در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود. تعجبی ندارد که شما هم بخواهید سوار بر این موج شوید. البته موضوع اصلی اینجاست، که چطور می‌توانید با استفاده از استیکرها در استوری اینستاگرام محتوای جالب‌تری منتشر کنید؟ چطور می‌توانید از این شکلک‌ها به نفع خودتان استفاده کنید؟

خب، برای اینکه بتوانید هویت منحصر به فرد و قابل توجهی به استوری‌های خودتان اضافه کنید؛ یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام است.

با استفاده از استیکرهای اینستاگرام شما می‌توانید از کاربران سوال بپرسید، نظرسنجی کنید، تصاویر گیف به استوری اضافه کنید و اطلاعات مرتبط با تصویر شبیه به دمای هوا و لوکیشن را به تصویر اضافه کنید.

اگر موافق باشید در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره کنیم. ببینیم که با استفاده از استیکرها در استوری اینستاگرام چه امکاناتی برایتان فراهم می‌شود؟!

نحوه استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام:

برای اینکه بتوانید به استوری‌های خودتان استیکر اضافه کنید، تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه شوید.
 2. از گوشه سمت چپ صفحه در بالا آیکون دوربین (camera) را انتخاب کنید.
 3. یک عکس جدید بگیرید. یا یکی از عکس‌های گالری را آپلود کنید.
 4. از بالای صفحه آیکون استیکر را انتخاب کنید.
 5. به دنبال استیکر مناسب باشید. یکی را با توجه به ویژگی‌های عکستان انتخاب کنید.
 6. بعد از انتخاب آن را ویرایش کنید. ابعاد آن را تغییر دهید یا جای آن را عوض کنید.

همین، این تمامی کاری است که برای اضافه کردن استیکر به استوری اینستاگرام باید انجام دهید.

 • وارد برنامه شوید:

باز کردن استوری اینستاگرام

برای اینکه بتوانید یک استوری جدید بگذارید، ابتدا باید وارد برنامه شوید. سپس از گوشه سمت چپ بالای برنامه آیکون دوربین را انتخاب کنید. این کار محیط استوری را برایتان باز می‌کند.

 • یک عکس جدید بگیرید یا از گالریتان یکی انتخاب کنید:

عکس گرفتن برای استوری اینستاگرام

در اینجا شما علاوه بر اینکه می‌توانید یک عکس/ویدیو جدید بگیرید، می‌توانید از عکس‌/ویدیوهایی که در گالری دارید هم استفاده کنید. بعد از اینکار در بالای صفحه آیکون استیکر (smiley face) را انتخاب کنید.

 • یک استیکر مناسب انتخاب کنید:

استیکرهای استوری اینستاگرام

در اینجا لیست کاملی از تمامی استیکرهایی که برای استوری اینستاگرام در دسترس هستند را می‌بینید. می‌توانید صفحه را به پایین بکشید و یا در بخش search استیکر مورد نظرتان را جستجو کنید.

 • نظرسنجی کنید:

اضافه کردن نظرسنجی به استوری اینستاگرام

برای اینکه بتوانید با کمک مخاطبین خود یک نظرسنجی راه اندازی کنید، باید استیکر Poll را انتخاب کنید. بعد از این کار سوال خودتان را مطرح کنید و گزینه‌های مورد نظرتان را به آن اضافه کنید.

 • از گیف‌ها استفاده کنید:

اضافه کردن گیف به استوری اینستاگرام

برای استوری‌های اینستاگرام نه تنها می‌توانید از استیکرهای استاتیک استفاده کنید، بلکه می‌توانید به سراغ گیف‌ها هم بروید. برای این کار تنها کافی است آیکون GIF را انتخاب کنید. بعد از این کار گیف‌های ترند برایتان نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید گیف مورد نظرتان را سرچ کنید.

 • استیکرهای مختلف را امتحان کنید:

استیکرهای مختلف در استوری اینستاگرام

برای اینکه بتوانید در استفاده از استیکر برای استوری اینستاگرام بهترین گزینه را پیدا کنید؛ باید استیکرهای مختلف را امتحان کنید. در نهایت هم ببینید که کدام یک بازخورد بهتری داشته است.

 • استوری را آپلود کنید:

بعد از اینکه کارتان با استیکرها تمام شد؛ وقت آن است که استوری را بارگذاری کنید. برای این کار تنها کافی است که Your Story را از پایین صفحه انتخاب کنید.

نکته: فراموش نکنید که برای استفاده از استیکر در استوری اینستاگرام نباید افراط کنید. قطعا استفاده بیش از حد برای کاربران آزاردهنده خواهد بود.

این هم از این! استیکرها یکی از ساده‌ترین و البته تاثیرگذارترین ابزارهایی هستند که به جذاب‌تر شدن استوری‌های اینستاگرام کمک می‌کنند.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست