تیر خلاص گوگل به توییتر!!!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
2K بازدید
گوگل باکس توییتر در نتایج جستجو را حذف کرد

حک توییتر باعث حذف شدن از موتور جستجو گوگل شد

حک شدن حساب های توییتری یک سری از افراد مهم در روز چهارشنبه مورخ ۲۵ تیر موجب شد تا موتور جستجوی گوگل کروسل نتایج توییتر را از SERP (نتایج جستجو) حذف کند. این خبر سر تیتر خیلی از سایت های حوزه وب شد و همه را در شوک فرو برد!!!

همانطور که میدانید در روز چهارشنبه حساب توییتری یک سری از افراد بزرگ مثل باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، بیل گیتس، جف بزوس و افراد بسیار زیادی دیگری حک شد و با انتشار توییتی از مردم درخواست بیت کوین (ارز دیجیتال) کردند و همین موضوع باعث ترکیدن یک بمب خبری در روز چهارشنبه شد. البته این موضوع بیشتر در دنیای وب نشان دهنده این است که توییتر از لحاظ امنیتی اختلال داشته و مضاف بر این قضیه سهام توییتر نیز ۳ درصد در بازار جهانی کاهش یافت.

بعد از این اتفاق باکس نمایش توییتر از نتایج جستجو حذف شد و اگر همین الان اسم افراد بزرگ را در گوگل جستجو کنید متوجه میشوید که کروسل نتایج توییتر ظاهر نمیشود.

آمارهای زنده سایت های بزرگی مثل SEMRush و Rank Ranger نیز همین موضوع را نشان میدهند ولی هنوز هیچ اسنادی مبنی بر درست بودن این خبر منتشر نشده و خیلی از افراد این انتقاد را دارند که اگر توییتر مکان امنی نیست پس چرا گوگل باید توییت ها را در نتایج جستجو نمایش میداد و مطمئنا گوگل نیز پیرو همین موضوع نتایج توییتر را از گوگل حذف کرده است.

حذف نتایج توییتر SEMRUSH

حذف شدن توییتر از نتایج جستجو سایت Rankrangerگوگل در آخرین اخبار در روز پنجشنبه اعلام کرد که ما تایید میکنیم که به صورت موقت کروسل (Carousel) توییتر را از نتایج جستجو به دلایل امنیتی حذف کردیم و قبل از بازگرداندن آن حتما بررسی های دقیقی انجام خواهیم داد. وهمین خبر تیر خلاصی بود بر پیکر نیمه جان توییتر

در چند ماه اخیر این اختلال امنیتی توییتر یکی از جنجالی ترین اخبار در دنیای وب بود و گوگل نیز در اقدامی سریع دست به حذف نتایج توییتر در موتور خود کرد. حال باید منتظر بمانیم تا در روزهای آتی چه اتفاقاتی برای توییتر اتفاق خواهد افتاد ولی در هر صورت توییتر باید فکری برای این باگ امنیتی خود کند تا دوباره اتفاقاتی از این قبیل برای این شرکت بزرگ اتفاق نیافتد.

امیدوارم از مطالعه این مقاله آکادمی راه دی ام لذت برده باشید و حتما با اشتراک گذاری آن در افزایش آگاهی در دنیای وب فارسی سهمی داشته باشید.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست