گوگل در حال گسترش Rich Result Test Tool

زمان مطالعه: 2 دقیقه
2K بازدید
گوگل در حال گسترش Rich Result Test Tool

گوگل در حال گسترش و توسعه ابزار Rich Result Test Tool

چند وقت پیش شرکت گوگل اعلام کرد که دیگر ابزار Google Structured Data Test Tool را منسوخ اعلام کرد و لیبل بتا (آزمایشی) را از روی ابزار Rich Result Test Tool برداشت و شروع فعالیت رسمی این ابزار را اعلام کرد. که ما هم در آکادمی راه دی ام این خبر را منتشر کردیم. ولی این خبر چالش های زیادی در بر داشت و خیلی از سئو کاران بزرگ از این خبر ناراحت شدند و واکنش مناسبی در فضای های مجازی از خود نشان ندادند. گوگل نیز در همین راستا اعلام کرده که قرار است ابزار Rich Result Test Tool را گسترش خواهد داد و قابلیت های بیشتری به آن اضافه خواهد کرد.

یکی از دلایلی که سئوکاران از این خبر ناراحت شدند و واکنش جالبی به این خبر نشان ندادند این بود که ابزار Google Structured Data Test Tool تمام داده های ساختار یافته رو مورد بررسی فنی قرار میداد و خطاهای موجود را به شما نمایش میداد ولی ابزار جدید یعنی Rich Result Test Tool فقط داده هایی که در نتایج گوگل نمایش داده میشوند را بررسی میکند و همین موضوع موجب این واکنش های تند شده است.

جان مولر در یک برنامه ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده است اعلام کرد که انتقادات را شنیده. خیلی از وبمستران در شبکه های اجتماعی مثل توییتر بیان کرده اند که علاقه دارند، ابزار Google Structured Data Test Tool منسوخ نشود ولی گوگل تمام نظرات را پیگیری میکند تا با شنیدن این نظرات ابزار Rich Result Test Tool را توسعه دهد و در نهایت همه از آن راضی باشند. و برنامه ای برای نگه داشتن Google Structured Data Test Tool ندارد.

البته گوگل هنوز Google Structured Data Test Tool را از دسترس خارج نکرده و میتوانید از این ابزار فعلا استفاده کنید و در اقدامی جالب شما را دعوت کرده تا اگر خلایی را در ابزار جدید احساس میکنید به صورت فیدبک برای گوگل ارسال کنید یا در توییتر جان مولر به ان اشاره کنید. در هر صورت گوگل قصد دارد تا Rich Result Test Tool را گسترش و توسعه دهد تا آن را به یک ابزار کامل درباره داده های ساختار یافته تبدیل کند که فعالان در حوزه وب بتوانند به راحتی از این ابزار استفاده کنند.

شما هم حتما اگر نظر یا پیشنهادی درباره ابزار Rich Result Test Tool دارید میتوانید با ما در میان بگذارید و ما در آکادمی راه دی ام حتما این نظرات را برای گوگل  ارسال خواهیم کرد.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. لطفا این مقاله را با دوستان و علاقه مندان به دنیای دیجیتال مارکتینگ به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست