آیا تغییر قالب و ساختار وب سایت بر روی رتبه سئو تاثیر میگذارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
2K بازدید
آیا تغییر قالب و ساختار وب سایت بر روی رتبه سئو تاثیر میگذارد؟

تاثیرات تغییر قالب بر روی سئو وبسایت ها از زبان جان مولر

تاثیرات تغییر قالب بر روی سئو وبسایت ها از زبان جان مولر

رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) مناسب در طراحی وبسایت ها، از جمله مواردی هستند که میتواند بر میزان ترافیک و بازدید وبسایت شما اَثَر بگذارد.
اگر شما هم دارای یک وبسایت شخصی، شرکتی، یا فروشگاهی هستید، به مرور زمان و بازخورد عملکرد کاربرانتان ممکن است بخواهید ساختار وبسایت و قالب خود را بروزرسانی کنید تغییراتی را در طراحی صفحات و بخش های مختلف آن ایجاد کنید. در این حالت محتویات وبسایت شما ثابت میماند و تنها پوسته ی وبسایت شما دچار تغییراتی میشود.
اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است که، آیا تغییر قالب و ساختار وبسایت، بدون تغییر محتوا میتواند بر روی سئو تاثیر میگذارد؟
گوگل بیان کرده است که به روزرسانی و تغییرات در طراحی و دیزاین وبسایت ها میتواند در رتبه بندی و سئو وب سایت شما تاثیر بگذارد، حتی اگر url ها و محتویات وبسایت شما یکسان باشند.
در این مقاله منتشر شده در آژانس دیجیتال مارکتینگ راهِ دی اِم ،قصد داریم تاثیر تغییر قالب وبسایت و تاثیر آن بر روی سئو وبسایت را از زبان جان مولر بررسی کنیم.

تغییر قالب وبسایت و تاثیر آن بر روی رتبه سئو
در یکی از مصاحبه های انجام شده با جان مولر، یکی از صاحبان وبسایت ها بیان کرد که به تازگی قصد دارد دیزاین و طراحی وبسایت خود را تغییر دهید و پرسید که آیا این تغییرات میتواند بر رتبه سئو وبسایتش و جایگاهش در موتور جستجوی گوگل تاثیری بگذارد؟
در پاسخ به این سوال جان مولر بیان کرد که:

تغییر در طراحی و قالب وبسایت ها میتواند بر روی رتبه سئو وبسایت شما تاثیر بگذارد.
حتی اگر محتویات وبسایت شما و همچنین آدرس URL های صفحات شما یکسان باشد باز هم این اتفاق خواهد افتاد.
هر چه وبسایت شما سئو فرندلی تر و کاربرپسندانه تر باشد، میتواند بر روی سئو وبسایت شما اثرمثبتی بگذارد و جایگاه مناسب تری را در صفحه نتایج جستجو بدست آورید.

توضیحات جان مولر درباره ی تغییر طرح وبسایت بر روی رتبه بندی تاثیر میگذارد کاملا منطقی است. چرا که عوامل زیادی میتواند بر روی بهبود عملکرد وبسایت شما تاثیر زیادی بگذارد.
همچنین اگر در ساختار لینکسازی صفحات وبسایت شما مشکلاتی وجود داشته باشد، شما میتوانید با برطرف سازی و ویرایش آنها رتبه سئو وبسایت خود را افزایش دهید.
انجام تغییرات در بروزرسانی وبسایت و قالب شما میتواند بر روی رتبه سئو صفحات شما تاثیر گذار باشد، اما اگر تغییرات ایجاد شده اصولی و متناسب با قوانین سئو باشد، تاثیر منفی ایی بر روی رتبه وبسایت شما نخواهد گذاشت.

چکیده مقاله

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای کسب و کار خود و ارائه خدماتتان بصورت آنلاین وبسایتی را ایجاد کرده اید، پس از شناخت سلیقه ی کاربران خود ممکن است پس از مدتی تصمیم بگیرید تغییراتی را در ساختار صفحات و وبسایت خود ایجاد کنید.
در یکی از گفتگوهای جان مولر با وبمستران، جان مولر بیان کرد که انجام تغییرات در ساختار قالب و بروزرسانی آن، از جمله مواردی است که میتواند بر روی سئو وبسایت شما تاثیر بگذارد.
هر چه این تغییرات اصولی تر باشد و بتواند تجربه کاربری مناسب تری را در اختیار کاربران قرار دهد،میتواند تاثیرمثبت تری بر رتبه سئو و جایگاه وبسایت شما در صفحه نتایج گوگل بگذارد. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را برای بهبود سئو وبسایت شما در اختیارتان قرار دهیم و شما میتوانید با به اشتراک گذاری این مقاله درجهت افزایش سطح دانش افراد فعال در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ به ما کمک کنید.

۲/۵ - (۱ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست