معرفی ۶۵ افزونه رایگان گوگل کروم برای سئو ۲۰۲۰: Buzzsumo-Fatrank

زمان مطالعه: 13 دقیقه
7K بازدید
معرفی 65 افزونه رایگان گوگل کروم سئو 2020
فهرست عناوین پنهان
1) معرفی ۶۵ افزونه گوگل کروم برای سئو ۲۰۲۰
2) معرفی۶۵ افزونه رایگان کروم برای بهبود سئو سایت

معرفی ۶۵ افزونه گوگل کروم برای سئو ۲۰۲۰

معرفی افزونه های رایگان کروم برای بهبود سئو سایت

امروزه شاهد این هستیم که روز به روز الگوریتم‍‌های گوگل در حال رشد هستند و گوگل در بازه‍های زمانی کوتاه الگوریتم‌های خود را بروزرسانی میکند و ما باید برای این اتفاقات هر روز آماده باشیم و سعی کنیم برای همراه بود با گوگل و راحت تر بودن کار از ابزارهای موجود بهترین استفاده را ببریم.

ما در تیم تحریریه،  آژانس دیجیتال مارکتینگ راه دی ام در این مقاله ۶۵ افزونه بروزر کروم (Chrome) را به شما علاقه مندان معرفی کرده ایم و شما میتوانید با انتخاب بهرین آنها از این ابزارهای فوق العاده بهره ببرید.

اصلا یه سوال!

تا حالا تجربه استفاده از افزونه های گوگل کروم رو داشتین؟ (نه صرفا اونایی که برای سئو هستن). مثلا افزونه‌ی دارک ریدر (Dark Reader) یا به طور کلی هر افزونه ای که تغییر مثبتی رو توی کار شما با سیستم وب ایجاد می کنه.

امروز قراره تا ۶۵ افزونه رایگان کروم مربوط به سئو را به شما معرفی میکنیم پس با ما در آکادمی راه دی ام همراه باشید.

معرفی۶۵ افزونه رایگان کروم برای بهبود سئو سایت

در این جا لیستی از بهترین افزونه های رایگان Chrome و مربوط به SEO وجود دارد که به شما کمک می کند، سریع تر و هوشمندانه تر کار کنید. اگر یک سئو کار مبتدی هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید!

ما در این مقاله بیش از ۶۵ افزونه ی رایگان را به شما پیشنهاد می دهم که بسیار کارساز و مفید هستند. این افزونه ها امتحان خود را پس داده اند و به زبان دیگر ابزارهای دقیقی هستند که شما میتوانید

این افزونه ها را برای نظم بیشتر، به سه دسته اصلی تقسیم میکنیم:

 • ۲۳ افزونه بیشتر شناخته شده و رایگان گوکل کروم
 • ۲۸ افزونه کمتر شناخته شده رایگان گوگل کروم
 • ۱۴ افزونه “فریمیوم” یا همان رایگان گوگل کروم

همچنین تعدادی از برنامه های افزودنی مورد علاقه خودم را هم به این لیست اضافه کردم، چون که Google Chrome مرورگر مورد نظر و محبوب من نیز هست.

خب مقدمه چینی بسه دیگه؛ بیایید شروع کنیم!

۲۳ افزونه شناخته شده رایگان گوگل Chrome برای SEO

بیشتر این افزونه‌های رایگان گوگل Chrome در زمینه SEO بسیار مشهور هستند.در واقع، خود من تقریبا ۷۵ الی ۸۰ درصد از این موارد را نصب کردم و استفاده می کنم، و همچنین از ۴۰% تا ۵۰٪ از آنها را بطور منظم (یعنی تقریبا هر روز) استفاده می کنم.

البته همه‌ی این افزونه های رایگان کروم ۱۰۰٪ سئو محور نیستند،  اما همه آنها به طریقی برای سئو مفید هستند.

اولین افزونه رایگان گوگل کروم برای سئو

لینک ماینر یک جستجوگر است که پیوندهای شکسته در سایت شما را جستجو و بررسی می کند.این ابزار با اتصال به ابزارهای قدرتمندی همچون MOZ، AHREFS و Majestic میتواند (همه پیوندهای شکسته و خراب یا زنده) را با یک کلیک، در فایل CSV ذخیره کنید. و شما با فهمیدن این موضوع به عنوان یک وبمستر باید لینک‍های شکسته را از بین ببرید زیرا این صفحات ۴۰۴ برای سئو شما بسیار مضر است.

SEOquake افزونه‌های رایگان کروم سئوSEOquake یکی دیگر از افزونه های مرورگر وب است که میلیون ها بار در روز، استفاده می شود. با این افزونه رایگان می توانید:

 • نتایج جستجوی Google را تجزیه و تحلیل کرده و داده ها راستخراج کنید.
 • لینک های داخلی و خارجی را بررسی کنید.
 • مشکلات مربوط به هر صفحه را کشف کنید.
 • صفحات‌تان را با استاندارد های موجود مقایسه کنید.

و امکانات دیگری که این ابزار دارد….

سایر برنامه های مشابه با این افزونه : SerpWorx که این ابزار نیز رایگان است

Keywords Everywhere 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

همه ی ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، حجم جستجو و داده های CPC و CTR را از وب سایتهایی که مورد استفاده شما هستند، از جمله Google ، Amazon ، YouTube و موارد دیگر بازیابی می‌کنند. حتی داده های حجم جستجو را در سرچ کنسول گوگل نشان می دهند.

همه URL ها را در یک زنجیره تغییر مسیر از جمله ۳۰۱ ، ۳۰۲، خطای ۴۰۴ و … جستجو و کشف می کند. از این افزونه برای یافتن و بازیابی مجدد پیوندهای گمشده، می توانید استفاده کنید.

افززونه مشابه : Redirect Path

NoFollow 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

همه پیوندهای “nofollow” را که در یک صفحه وب سایت وجود دارند، با یک طرح کلی و با نقاط قرمز برجسته می کند. همچنین برچسب‌های “noindex” و “nofollow” را تشخیص می‌دهد.

ahref 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

کافیست آدرس سایت تان را در این ابزار وارد کنید و رتبه بندی Ahrefs، رتبه‌بندی دامنه (DR)، رتبه بندی(URL (UR، تعداد بک لینک‌ها و  دامنه های ارجاع داده شده را برای هر صفحه از وب سایت خود بررسی کنید.

MozBar 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

معیارهای Moz (مثلاً DomainAuthority ،Page Authority و غیره) را برای هر صفحه وب بررسی کنید. همچنین:

 • جستجوهای دلخواه را انجام دهید
 • مشکلات مربوط به صفحه را بررسی کنید
 • Google SERPsرا استخراج کنید

و موارد دیگری را نیز از این ابزار قدرتمند به دست آورید.

Scraper 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

با این افزونه رایگان می توانید، داده‌هایی از جمله بهترین کلمات کلیدی را برای هر صفحه وب با استفاده از XPath یا jQuery به دست آورید. برای ذخیره کردن این اطلاعات تنها با یک کلیک می توانید تمام صفحات Google مد‌نظرتان را در یک فایل اکسل ذخیره کنید.

افزونه‌های مشابه : Data Scraper  Easy Scraping Web و XPather

LinkClump 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

این یکی از همان افزونه هایی است که ۱۰۰ درصد سئو محور نیست، اما به خصوص هنگام جستجوی لینک های متفاوت، می تواند به شما کمک کند. با این افزونه می توانید چندین لینک را به صورت همزمان و در تب های جداگانه باز کنید و به بررسی آن ها بپردازید.

با نصب این افزونه گوگل کروم، از نصب صحیح افزونه های Google (مانند Google Analytics ،Google Tag Manager و غیره) در هر وب سایت مطمئن شوید. همچنین رفتارهای کاربر را در وب سایت خود ضبط و بررسی کنید تا خطاهای پیاده سازی را تشخیص و رفع کنید.

Web Developer 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

با نصب این نوار ابزار در Chrome خود، می توانید ببینید که وب سایتتان در اندازه های مختلف صفحه نمایش چگونه است؟ همچنین تصاویربدون تگ alt را شناسایی و پیدا کنید و برای هر کدام یک تگ alt مرتبط بنویسید.

AdBlock 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

حتما شما هم دیده اید که در کنار نتایج برتر گوگل، کلمه ads نوشته شده است که مخفف Advertise و به معنی تبلیغات می باشد. در واقع این سایت ها با دادن مبلغ معینی پول بایت هر کلیک، تا مدتی جزو نتایج برتر گوگل (در یک سری کلمات کلیدی خاص) هستند.

این افزونه برای مشاهده نتایج ارگانیک (بدون تبلیغاتAdWords) بسیار مفید است. در واقع نتایج را بدون در نظر گرفتن تبلیغات وب سایتها در YouTube ، Facebook ، Google و تقریباً در هر جای دیگر، نشان می دهد.

افزونه‌های مشابه : uBlock Origin

با این افزونه رایگان و فوق العاده جذاب، می توانید به راحتی متوجه شوید که هر وب سایتی با چه C.M.S ای طراحی شده است.

این افزونه، مضامین، شبکه های تبلیغاتی، نوع فونت و قلم ها، چارچوب ها، ابزارهای تحلیلی و همه چیز را کشف می کند و این اطلاعات را در اختیار شما می گذارد.

افزونه‌های مشابه: Wappalyzer

 Page Load Time 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

زمان بارگذاری صفحه را اندازه گیری می‌کند و نمایش می دهد. همچنین این اندازه گیری را براساس مشکلات سایت تجزیه می کند تا به شما بینش عمیق تری بدهد و بگوید که بخاطر چه مواردی سرعت سایت‌تان بالا یا پایین است. این افزونه ساده، اما بسیار مفید است.

افزونه‌های مشابه: Performance-Analyzer

۲۸ افزونه رایگان کمتر شناخته شده گوگل کروم برایSEO

بسیاری از این افزونه‌های رایگان، حجم بسیار کمتری از دانلود توسط کاربران را به خود اختصاص می دهند و این آمار طبق فروشگاه وب Chrome بدست آمده است.اما این بدان معنا نیست که این افزونه‌ها کارایی کمتری از مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، دارند، بلکه به این معنی است که افراد کمتری در مورد آنها می‌دانند.

به عنوان مثال، یک افزونه کمتر شناخته شده FindLinks است.این ابزار ساده، تمام لینک های موجود در صفحه را برجسته می کند تا دیدن آنها آسان تر شود و برای کشف لینک های سرکش (یا همان ناخواسته) در وب سایت‌ها  بسیار مفید است.

در این بخش از مقاله، بیشتر به معرفی افزونه هایی می پردازیم که در نوع خود بهترین هستند اما از دسته افزونه های کمتر شناخته شده در  بروزر Chrome می باشند.

FATRANK 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

این افزونه رک و پوست کنده به شما می گوید که کدام یک از صفحات سایت‍تان با کدام کلید واژه سئو شوند، بهتر است.

نکته : کار این افزونه این است که با وارد کردن یک کلمه کلیدی توسط شما ۱۰۰ نتیجه برتر را بررسی می کند و سپس نمایش می دهد. این افزونه کاری به وب سایتهایی که در فهرست ۱۰۰ وبسایت برتر در آن زمینه نیستند، ندارد!

SEOStack Keyword Tool

ابزار کلید واژه SEOStack، هزاران کلمه کلیدی با رقابت کم را در یک ثانیه پیدا می کند. این کار را با دست به دامن شدن گوگل، یوتیوب، بینگ، یاهو، آمازون و eBay انجام می دهد. همه داده ها را هم طبق معمول می توان در یک فایل CSV ذخیره کرد.

Open SEO Stats 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

آمارهای مهم SEO را در یک دسته بندی مشخص تحویل شما می‌دهد. این آمار ها و اطلاعات عبارتند از:

Whois ، Alexa، تعداد صفحات فهرست بندی شده و موارد دیگر.

وبسایت شما باید برای همه نوع صفحه نمایشی بهینه و سفارشی سازی شده باشد. این افزونه، برای دیدن چگونگی ظاهر یک وب سایت بر روی صفحه نمایش در اندازه های مختلف، به کار می آید.

Ghostery 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

این افزونه به امنیت سایت شما به شکل غیر مستقیم کمک می کند و به شما می گوید، که چه وب سایت هایی شما را ردیابی می کنند (به عنوان مثال مخاطبان سفارشی فیس بوک، Google Analytics ، و غیره) و ورود آنها را در صورت لزوم مسدود می کند. برای بازیابی حریم خصوصی نیر بسیار مفید است.

موارد فنی رابرای هر صفحه وب، به صورت جداگانه کشف و بررسی می‌کند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات وبسایت شما به گوگل سرچ کنسول متصل می شود.

 • ObservePoint TagDebugger :

این افزونه فعالیت‌های اشکال زدای یخود را به کمک Google Analytics، گوگل تگ منجر و غیره در وب سایتها انجام می‌دهد. همچنین متغیرها و رویدادهای نرخ کلیک را بررسی کنید.

افزونه‌های مشابه :  Event Tracking Tracker

 • OpenLink Structured Data Sniffer :

از ابرداده‌های ساختار یافته موجود در هر صفحه وب پرده برمیدارد. در حال حاضر از Microdata ، RDF / XML ، RDFa ، JSON-LD و POSH پشتیبانی می کند.

افزونه‌های مشابه:  Structured Data Testing Tool

User-Agent Switcher for Chrome

یک افزونه Chrome رایگان است که عملکرد صحیح وب سایت شما را در مرورگرهای مختلف و یا سیستم عامل نمایش داده شده، بررسی می کند.

Portent’s SEO Page Review

صفحات فعلی وب‌سایت شما را مرور می کند و مجموعه ای از داده ها از جمله تگ های متا، لینک های خروجی، تگ هایH1 تا H6 را بررسی می کند. همچنین برچسب های OpenGraph و موارد دیگر را برمی گرداند.

افزونه‌های مشابه : META SEO inspectorSEO META in 1 CLICK

ضبط، ویرایش، حاشیه نویسی و ذخیره کامل تصاویر یا جزئی از صفحه وب در PDF ، JPEG یا PNG را به صورت آفلاین انجام می دهد و همچنین با OneNote و Gmail ادغام می شود.

افزونه‌های مشابه: Lightshot ، Gyazo

مدیریت درخواستهایی که برای لود صفحات وب سایت شما ارسال می شود را به این افزونه بسپارید. (به عنوان مثال هدرها ، CSS ، Javascript و غیره). زمانی که یک کاربر آدرس وبسایت شما را سرچ می کند، ممکن است به دلیل وجود کدهای جاوا اسکریپتی، صفحه ی شما دیر لود شود، زیرا کدهای جاوا اسکریپت از حجم نسبتا بالایی برخوردارند. بنابراین این افزونه ها، لود کدهای JS را برای مرحله ی آخر می گذارند تا کاربر کمتر معطل شود.

FindLinks 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

تمام پیوندهاو عناصر قابل کلیک را در یک صفحه وب به رنگ زرد روشن برجسته می کند. برای یافتن لینک ها در وب سایتهای طراحی شده باCSS عجیب بسیار مفید است.

نتایج جستجوی Googleبه ازای سرچ یک کلید واژه را به صورت نامحدود نمایش می دهد. فقط کافیست تا به قسمت پایین صفحه بروید و صفحه بعدی نتایج به صورت خودکار، به شما نمایش داده می شود.

توجه : Chris Ainsworth SERPs، نیز بسیار مفید است.

SERPTrends Extension SEO 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

کاربرانی که از این موتورهای جستجو(گوگل، یاهو و بینگ) شما را پیدا می کنند، اگر دوباره همان جستجو را انجام دهند گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر، شما را مستقیماً در SERP ها برای آن‌ها نمایش می‌دهد.

با جستجو درGoogle، ترکیب های مختلف از نام تجاری، آدرس و شماره تلفن خود را در داده ها جستجو کنید. سپس تمام مثال ها را با یک کلیک در فایل CSV ذخیره کنید.

SimilarTech Prospecting 52 افزونه رایگان کروم برای سئو 2020

این افزونه، اطلاعات مفید درباره  آمار بازدید وب سایت مورد نظرتان را در اختیار شما قرار می دهد. این اطلاعات، شامل ترافیک ماهانه تخمین زده شده، اطلاعات شرکت، پروفایل‌های اجتماعی، فناوری‌های وب و غیره می باشد.

SEO Search Simulator by Nightwatch راه دی ام

این افزونه رایگان سئو جستجوهای Google را از هر نقطه ی جهان که باشند، مشخص می کند. برای مشاهده چگونگی تغییر در رتبه بندی‌ها(برای یک کلید واژه خاص) در مناطق مختلف جهان می باشد.

Stylish — Custom themes for any website راه دی ام

این افزونه هم به صورت مستقیم در سئوی وب سایت شما دخالت ندارد اما، طرح هایی با زمینه سفارشی برای هر نوع وب سایتی را در اختیار شما قرار می دهد.

با این افزونه، طرح و رنگ را برای هر وب سایت، بدون کدگذاری سفارشی کنید. از بین هزاران قالب از پیش ساخته شده و پوسته های متنوع و با خیال راحت انتخاب کنید. ابزاری عالی برای طراحی CSS و بهبود رابط کاربری.

عملکرد CRM را در Gmail خود اضافه کنید. ادغام نامه های پست الکترونیکی، ایمیل‌های پیگیری، ورود به سیستم و تعامل با مشتریان، از ویژگی های جالب و جذاب این افزونه است و ایده آل برای سازماندهی کمپین های راه دور می باشد.

Tampermonkey افزونه رایگان سئو 2020

کد های اسکریپتی را برای تغییر و سفارشی سازی کردن عملکرد و رفتار وب سایت اجرا می کند. این افزونه یک منبع عظیم ساختار یافته برای یافتن کدهای اسکریپتی است.

۱۴ افزونه فریمیوم گوگل کروم برای سئو وبسایت

برای اینکه بتوانید از تمم امکانات این ابزارها استفاده کنید باید نسخه پریمیوم این افزونه ها را خریداری کنید که البته نیاز دارید تا با یک کارت اعتباری جهانی خرید کنید که امروزه یک سری از شرکت ها این خدمات را با وجه رایج یعنی تومان ارائه میدهند.

به عنوان مثال، گوگل کروم افزونه Yesware را  دارد که با Gmail در مرورگر شما کار می کند.

اما، شما قبل از استفاده از آن باید اکانت پریمیوم Yesware داشته باشید (توجه داشته باشید: البته نسخه آزمایشی و رایگان آن جهت تست، برای مدت محدودی در دسترس است).

برخی از افزونه های رایگان کروم هم دسترسی محدودی دارند. مانند مقدار “اعتبار” محدود برای استفاده در هر ماه. برای مثال: شما قابلیت آنالیز تنها ۱۰۰ کلمه کلیدی را در هر ماه دارید.

در اینجا برخی از بهترین افزونه های رایگان گوگل کروم برایSEO آورده شده است :

Grammarly افزون رایگان سئو 2020

خطاهای نوشناری و گرامری را هنگام تایپ گوشزد می کند. لزوماً یک ابزار سئو نیست بلکه برای جلوگیری از خطاهای فاحش و پرهزینه، به هنگام نوشتن ایمیل های دستیابی بسیار مفید است. برای بخش ارتباط با مشتریان و یا گذاشتن نظرات در وبلاگ هم مناسب است.

این افزونه یک جور مدیر رمز عبور است که گذرواژه‌ها و اعتبار ورود به سیستم را به طور خودکار ذخیره می کند. برای آژانس های سئو که از تعداد زیادی حساب (به عنوان مثال Gmail ، WordPress و غیره) برای بسیاری از مشتری ها و کارکنان استفاده می کنند، بسیار مفید است. همچنین گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن رمزهای عبور ایمن با سایر اعضای تیم شما وجود دارد.

 افزونه‌های مشابه: Password ، Dashlane

Majestic Backlink Analyzer افزونه زایگان سئو 2020

معیارهای برجسته ای مانند (Trust Flow (TF) ، Citation Flow (CF، لینک های خارجی و دامنه های ارجاع دهنده را بررسی کنید. البته این افزونه دسترسی بسیار محدودی برای کسانی که دارای حساب های معتبر قابل پرداخت نیستند، ایجاد کرده است.

Buzzsumo افزونه رایگان سئو 2020

مشاهده سهم کاربران شبکه های اجتماعی (یعنی توییتر، فیس بوک، لینکدین، ​​پینترست) برای هر صفحه وب. مشترکینBuzzsumo Pro همچنین می توانند بک لینکو اشخاص اشتراک گذار را ذخیره کند.

Hunter افزونه رایگن سئو 2020

افراد و اشخاص موجود در پشت یک وب سایت را به همراه اطلاعات تماس آنها پیدا می کند. همچنین پروفایل رسانه های اجتماعی و عناوین شغلی را برای برخی از این اشخاص نشان می دهد. در هر ماه هم ۱۰۰ اعتبار رایگان دریافت خواهید کرد. باور نکردنیه! مگه نه؟

افزونه های رایگان مشابه : FindThat.Email

ردیابی ایمیل، کلیک بر روی هر لینک و نرخ پاسخ به هر ایمیل را مانیتور می کند. سایر ویژگی ها این افزونه شامل برنامه ریزی ایمیل، ایجاد الگوی ایمیل و موارد دیگر است.

SimilarWeb افزونه رایگان سئو 2020

میزان ترافیک وب سایت، منابع ترافیکی، رتبه بندی کلمات کلیدی و سایر آمارهای کلیدی برای هر وب سایت را ارائه می دهد. افزونه SameWeb ابزاری بسیار قدرتمند است.

اطلاعات افراد را به هنگام ورود به سایت شما دریافت می کند. البته منظور ما دزدی اطلاعات نیست! بلکه از طریق ثبت نام کاربر این کار را انجام می دهد.

Ninja Outreach Lite افزونه رایگان سئو 2020

سیل عظیمی از اطلاعات وبسایت را در قالب آمار، به شما نمایش می دهد. این اطلاعات شامل بازدید کاربران، رتبه الکسا، تخمین بازدید ماهانه، اطلاعات تماس،  RSS Feed و غیره را نشان می دهد.

این افزونه تجزیه و تحلیل جامعی از وب سایت شما ارائه می دهد. این موارد شامل واکنش گرایی، زمان لود صفحه، نرخ پاسخ گویی تگ های alt و … می باشد.

نتیجه گیری و توصیه های آخر

افزونه های رایگان گوگل کروم می توانند تأثیر بسزایی در بهره وری و بهبود سئو وبسایت شما داشته باشند.

اما نصب تعداد زیادی از آن ها، ممکن است مرورگر شما را کند، کند. بنابراین، آنها را عاقلانه انتخاب کنید.

اگر از افزونه های زیادی استفاده می کنید، همیشه می توانید چندین اکانت برای کارهای مختلف ایجاد کنید. سپس می توانید افزونه های مختلف را روی هر اکانت نصب کنید و در صورت لزوم بین آنها سوئیچ کنید.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد ولذت کافی را برده باشید و اگر تجربه‌ای با افزونه‌ای دارید که در لیست فوق نیامده و افزونه کاربردی است حتما با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

منبع : سایت Ahrefs

۴.۴/۵ - (۷ امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

با اشتراک گذاری مقاله هم به دوستانتان لطف کردید هم به ما 🙂

جدید ترین مقالات دیجیتال مارکتینگ

دوره های رایگان دیجیتال مارکتینگ

مقاله
نظرات
اشتراک گذاری
فهرست